Oferta usług fotograficznych

 

Fotografia ślubna

Fotografia ślubna

Oferuję pełną obsługę fotograficzną uroczystości ślubnych od sesji narzeczeńskich, poprzez fotografowanie przygotowań, błogosławieństwa, ceremonii ślubnej, wesela aż po sesje ślubne plenerowe. Na moją ofertę składa się kilka pakietów pozwalających Państwu Młodym wybrać dokładnie taki zakres fotoreportażu jaki ich interesuje. Sprawdzam się doskonale w tradycyjnych ślubach, ale jestem otwarty na każde nietypowe wyzwanie - śluby plenerowe, śluby niespodzianki lub w nietypowych miejscach nie są mi obce. W przypadku dużych uroczystości zapewniam obsługę drugiego fotografa.

W zależności od zakresu reportażu przekazuję Młodej Parze odpowiednią ilość zdjęć, wyselekcjonowanych i poddanych obróbce graficznej w koniecznym zakresie. Nigdy nie oddaję materiału surowego, prosto z aparatu. Każde zdjęcie obrabiane jest indywidualnie, nie używam presetów ani korekty automatycznej. Zdjęcia w wersji cyfrowej przekazywane są zazwyczaj w ciągu 4-6 tygodni od daty ślubu, na albumy, fotoksiążki i wywołane zdjęcia także nie każę czekać do końca sezonu ślubnego. Wykonując reportaż ślubny zawsze posiadam przy sobie zapasowy sprzęt, by żadna awaria lub wypadek nie uniemożliwiły wykonania usługi. 

Poniższa tabela zawiera przykładowe pakiety fotografii ślubnej, każdy z nich można jednak swobodnie modyfikować. 

Pakiety ślubne

Pakiety mieszczą się w zakresie cenowym 1000 - 4 300 zł*, podstawowy pakiet BASIC obejmujący reportaż w zakresie ślub + wesele do oczepin wraz z albumem fotograficznym i płytami DVD to koszt od 2 800 zł*

Fotografia okolicznościowa

Fotografia okolicznościowa

Zapewniam fotograficzną obsługę wszelkiego rodzaju uroczystości takich jak jubileusze, urodziny, chrzciny, pierwsze komunie, uroczystości szkolne itp. Stosuję te same metody pracy co w przypadku fotoreportażu ślubnego - wszystkie zdjęcia poddane obróbce graficznej, zapasowy sprzęt i możliwie najszybsze przekazanie gotowych fotografii.

W przypadku uroczystości takich jak pierwsze komunie mogę zapewnić pełną obsługę grupową, w tym wykonanie fotografii pozowanych bezpośrednio przed lub po uroczystości kościelnej. 

Przykładowe ceny usług:
- Chrzest Święty (uroczystość w kościele + 1 godzina na sali) - 700 zł*
- przyjęcie z okazji I Komunii Świętej (3 godziny na sali) - 600 zł*
- impreza z okazji urodzin, jubileuszu, rocznicy - 200 zł/h*
- imprezy firmowe, masowe itd. - 250 zł/h*

Fotografia portretowa

Fotografia portretowa, ciążowa i dziecięca

Oferuję usługi w zakresie fotografii portretowej plenerowej lub studyjnej z możliwością wykonania fotografii studyjnej w dowolnej lokalizacji. Dysponuję mobilnym studiem fotograficznym, dzięki czemu mogę wykonać fotografie nawet w domu klienta lub wskazanej przez niego lokalizacji przy zachowaniu jakości studyjnej. Jest to szczególnie ważne w przypadku fotografowania dzieci i niemowląt. Nie ma konieczności przewożenia dziecka, ponadto we własnym domu dzieci zachowują się bardziej swobodnie, co zdecydowanie wpływa na ich naturalność na fotografiach, ponadto pozwala skrócić czas wykonywania sesji. Dysponuję także sporym zapasem różnego rodzaju strojów, akcesoriów i gadżetów, które pozwolą urozmaicić zdjęcia.

Wykonuję sesje portretowe plenerowe i studyjne, dziecięce, niemowlęce, ciążowe, boudoir, akt. Zdjęcia ze zleconych sesji bez pisemnej zgody osób fotografowanych nie są w żaden sposób wykorzystywane przeze mnie do innych celów, gwarantuję dyskrecję oraz zabezpieczenie fotografii przed dostępem osób niepowołanych. Bez Państwa wiedzy i zgody zdjęcia nie będą wykorzystane do promocji czy reklamy. 

Ceny sesji ustalane są indywidualnie, średnia cena sesji wynosi 250-300 zł/h**

Fotografia reportażowa

 Fotografia reportażowa

Od wielu lat zajmuję się fotografią reportażową, pracując jako dziennikarz wykonywałem reportaże z przeróżnych wydarzeń - koncertów, imprez sportowych, wydarzeń publicznych, imprez kulturalnych itp. Mogę więc zaoferować wykonanie fotoreportażu z dowolnego wydarzenia na terenie kraju, w tym takich imprez jak uroczystości otwarcia obiektów, wmurowania kamieni węgielnych, wizyt osobistości, prezentacji produktów czy usług, szkoleń, konferencji, jubileuszy firmowych itp. Posiadam sprzęt pozwalający pracować mi w każdych warunkach atmosferycznych.

Mogę zapewnić wykonanie fotoreportażu w jakości spełniającej wymogi prezentacji internetowej, prasowej oraz do wydruków wielkoformatowych. 

Fotografia korporacyjna

Fotografia korporacyjna

Wizerunek każdej firmy zależy w ogromnym stopniu od wizerunku jej pracowników, dlatego też warto zainwestować w wysokiej jakości fotografie w materiałach promocyjnych firmy. Dzięki mobilnemu studiu fotograficznemu jestem w stanie wykonać fotografie portretowe w stylistyce korporacyjnej w siedzibie firmy. Nie ma więc konieczności delegowania pracowników do studia fotograficznego, odrywani są od pracy tylko na czas wykonania fotografii - sesje nie paraliżują więc działalności przedsiębiorstwa. W ciągu jednego dnia istnieje możliwość wykonania fotografii nawet kilkudziesięciu osobom. Jestem jednym z niewielu fotografów z regionu, którzy posiadają na swym koncie wykonanie kilkuset portretów korporacyjnych. 

Fotografia korporacyjna jest bardzo trudną dziedziną fotografii, wymaga od fotografa nie tylko umiejętności obsługi aparatu, ale przede wszystkim umiejętnością pokierowania fotografowaną osobą tak, by na zdjęciu wyglądała w odpowiedni sposób. Mogę zapewnić, że nawet osobom negatywnie nastawione do pozowania udowodnię, że jednak są fotogeniczne. 

Ceny portretów korporacyjnych rozpoczynają się od 40 zł**

Fotografia produktowa

Fotografia produktowa

Wykonuję fotografię produktową bezcieniową i aranżowaną w jakości wymaganej przez profesjonalną grafikę. Oczywiście fotografia poddana jest obróbce graficznej by zapewnić oczekiwany wygląd produktu na zdjęciach.

Posiadam narzędzia pozwalające wiernie i prawidłowo oddać kolory i kształty przedmiotów. Zdjęcia mogę wykonać w siedzibie zleceniodawcy, dzięki czemu nie ma potrzeby transportować produktów, poza tym zleceniodawca ma możliwość na bieżąco zlecać konkretne ujęcia. Wykonuję także plenerową fotografię reklamową, zarówno przedmiotów jak i fotografię modową. 

Przykładowe ceny fotografii produktowej:

Packshot standardowy bez retuszu na neutralnym tle

Packshot standardowyCena: 10-20 zł/ujęcie***

Packshot standardowy szparowany (białe tło lub bez tła) bez retuszu

Packshot szparowany bez retuszuCena: 30-50 zł/ujęcie***

Packshot bez tła lub z tłem białym (szparowany) oraz retuszem

Packshot standardowy szparowany z retuszemCena: 50-80 zł/ujęcie***

Zdjęcia produktowe stylizowane wyceniane są indywidualnie.

    *  Podane ceny są cenami przykładowymi, dla każdego klienta reportaż wyceniany jest indywidualnie w zależności od jego potrzeb oraz wielu dodatkowych czynników (dojazdy, liczba gości, życzenia dodatkowe itd.)
  **  Ceny sesji zależą od wielu czynników, każda sesja wyceniana jest indywidualnie.

***  Ceny uzależnione są od ilości ujęć oraz ilości produktów fotografowanych podczas jednej sesji, ceny nie obejmują kosztów dostawy produktów do studia, przygotowania ich do zdjęć (mycia, naprawy, stylizacji) oraz mogą ulec zmianie w przypadku produktów wymagających czasochłonnego retuszu lub szparowania (skomplikowane kształty). 

 

Oczywiście jak każdy fotograf, dla którego robienie zdjęć to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja, podejmuję się różnego rodzaju projektów fotograficznych. Z pasją angażuję się w ciekawe projekty artystyczne na zasadach niekomercyjnych (TFP), więc z miłą chęcią nawiążę kontakt z osobami, które mają pomysł lub wizję na ciekawą sesję lub projekt fotograficzny a do ich realizacji potrzebny jest fotograf.

Posiadam świadectwo ukończenia kursu liturgicznego w zakresie fotografowania uroczystości kościelnych.

Ponadto oferuję usługi w zakresie digitalizacji negatywów, skanowania i renowacji cyfrowej starej fotografii oraz retusz zdjęć. Więcej na temat tych usług znaleźć można pod tym adresem >>>